Czy każde wesele musi odbywać się w sobotę? Niekoniecznie! Oczywiście sobota jest tradycyjnym dniem, w czasie którego obywają się śluby, jednak coraz częściej Pary Młode decydują się pobrać w piątek. Skąd takie decyzje? Wynikają one przede wszystkim z dużej ilości ślubów, co z jednej strony jest z pewnością związane z wyżem demograficznym, który przypadł na lata 80., z drugiej zaś stąd, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na zorganizowanie wesela poza domem, przez co terminy tak w restauracjach czy hotelach, jak i u fotografów, kamerzystów, czy nawet w kościołach, są bardzo napięte. Zorganizowanie ślubu na kilkadziesiąt osób na kilka miesięcy wcześniej? To niemal niemożliwe, terminy coraz częściej sięgają roku, a nawet dwóch lat. Jeśli do tego chcielibyśmy mieć wesele w jakiejś wymarzonej lokalizacji lub skorzystać z usług konkretnego fotografa czy kamerzysty, może nas spotkać spore rozczarowanie – najlepsi mają kalendarz na soboty wypełniony na kilka lat do przodu.
Alternatywą jest zorganizowanie wesela w piątek – to jeszcze na tyle rzadko spotykany termin, że sale weselne w restauracjach czy hotelach nie mają zajętych zbyt wielu terminów, więc nawet najbardziej atrakcyjne miejsca mogą być jeszcze dostępne. Dodatkowo, ze względu na stosunkowo małą popularność wesel w piątki, większość firm usługowych oferuje na ten dzień specjalne rabaty, mające zachęcić klientów do rozważenia tej opcji. Wesele w piątek jest więc też sposobem na to, by choć trochę zaoszczędzić na organizacji wesela, nie robiąc tego kosztem jakości usług. I jest to coś, z czego coraz częściej zdają sobie sprawę właściciele hoteli, pensjonatów i domów weselnych.
Wszystkie województwa coraz bardziej otwierają się na tę nową opcję i Śląsk nie jest tu żadnym wyjątkiem. Miejsc, gdzie można urządzić wesele w piątek jest coraz więcej. Sala Bankietowa Zacisze (Dąbrowa Górnicza) również należy do ich grona. Mamy świadomość tego jak szybko wyczerpują się sobotnie terminy, dlatego postanowiliśmy zaoferować Państwu dodatkowe dni, w które możliwe będzie zorganizowanie u nas wesela. Piątek to według nas dzień tak samo dobry na wesele jak sobota, dodatkowo przemawia jeszcze za nim fakt, że wszystko odbywa się w tygodniu o wiele sprawniej niż w sobotę.
Jeśli wciąż mają Państwo wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z nami i zapoznania się z naszą ofertą, na pewno znajdziemy rozwiązanie, które Państwa zadowoli.